mgr Aneta Podświadek

Psycholog, psychoterapeuta

mgr Aneta Podświadek

Psycholog, psychoterapeuta

Kilka słów o mnie:

Wykształcenie psychologiczne zdobyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie psychodynamicznym w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie. Przez wiele lat byłam biegłą sądową.
Od kilkunastu lat pracuję z osobami dorosłymi oraz dziećmi i młodzieżą. Posiadam również doświadczenie w pracy z rodzinami doświadczającymi przemocy. Opiniuję również w sprawach z udziałem dzieci i młodzieży dla potrzeb sądu. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w kursach, warsztatach i szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej dzieciom i ich rodzinom.

Mój Gabinet to miejsce i przestrzeń dla osób poszukujących wsparcia na różnych życiowych zakrętach. Dawanie przeze mnie przestrzeni, to towarzyszenie drugiemu człowiekowi by mógł on wyrażać to, co w tym momencie jest dla niego ważne. To robienie miejsca dla pojawiających się myśli i emocji i przyglądanie się im oczami pełnymi akceptacji. To dawanie poczucia bezpieczeństwa- tym kieruję się w swojej pracy.

Pomagam dorosłym, którzy zgłaszają trudności w codziennym funkcjonowaniu, mają problemy w relacjach z ludźmi, szukają pomocy w kryzysie, odczuwają lęk, stres oraz obniżony nastrój. Towarzyszę w drodze ku zmianie tworząc warunki do pełniejszego zrozumienia siebie w bezpiecznej relacji terapeutycznej.

Swoją pomoc oferuję dzieciom i młodzieży w sytuacji gdy pojawi/ą się: obniżony nastrój, depresja, trudności emocjonalne (agresja, nadpobudliwość, impulsywność), nieśmiałość, wycofanie, trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji rówieśniczej, trudności w uczeniu się, niska motywacja, zaburzenia lękowe, przeżycie traumatycznego wydarzenia/ śmierć bliskiej osoby / rozwód rodziców / choroba / wypadek, trudności adaptacyjne: nowa szkoła, przeprowadzka, pojawienie się nowego członka rodziny, przemoc ze strony rówieśników lub osoby dorosłej.

Rodzicom towarzyszę gdy: odczuwają nadmierny lęk o swoje dziecko, pojawia się poczucie bezsilności, mają poczucie, że wychowanie ich przerasta, chcą wesprzeć swoje dziecko w rozwoju, chcą przygotować dziecko do nowej sytuacji (rozwód, choroba, zmiana miejsca zamieszkania, pojawienie się nowego członka rodziny).

Kilka istotnych informacji jeżeli chodzi o terapię dzieci i młodzieży:

  • na pierwszą konsultację dotyczącą dzieci oraz młodzieży zapraszam samych rodziców/rodzica,
  • po ukończeniu 16 r.ż. młodą osobę zapraszam na pierwsze spotkanie wspólnie z rodzicem ( spotkanie będzie podzielone na część wspólną oraz rozmowę indywidualną)
  • na początku odbywa się kilka (1-3) spotkań konsultacyjnych, po których wspólnie ustalimy jaka będzie forma naszej dalszej współpracy ( np. terapia indywidualna, wsparcie psychologiczne)
  • konsultacja, terapia trwa 50 min. (spotkania indywidualne).

Zapraszam do kontaktu i rozgoszczenia w bezpiecznej przestrzeni.
tel. 506 – 238 – 210

Pracownia Psychoterapii Relacje,
ul. Krótka 4/8C, 20-400 Lublin

 

Aneta Podświadek - ZnanyLekarz.pl